,,Baw się zdrowo i sportowo"

W dniu 2 czerwca 2015r. dzieci z naszego przedszkola uczetniczyły  w Miniolimpiadzie Profilaktyczno – Sportowej Przedszkolaków „Baw się zdrowo i sportowo” zorganizowanej przez Przedszkole nr 66 w Lublinie i Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin.

W poszczególnych konkurencjach swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z Przedszkoli  nr 2, 31, 35, 63, 66 78.

W ramach olimpiady odbyły się: gry i zabawy sportowe pt. „Ruch to zdrowie”, quiz „Bezpieczny przedszkolak”, który przygotowała i poprowadziła nauczycielka naszego przedszkola Pani Emilia Niemczynowska, pokaz udzielania pierwszej pomocy wykonany przez ratowników medycznych, prezentacja piosenek i wierszy o tematyce zdrowotnej, dotyczącej bezpieczeństwa  oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „ Wiem, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych”.

Przedszkolaki  z naszego przedszkola zaprezentowały wysoki poziom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, wykazały się znajomością zasad poruszania się po drogach, znaków drogowych oraz numerów alarmowych. Podczas konkurencji sportowych wykazały się szybkością i zwinnością, a podczas prezentacji programów artystycznych  dzieci z grupy III pięknie zaśpiewały piosenkę pt. „Dzieci i światła”.
Gratulacje należą się Klaudii Król z grupy VI, która zdobyła II nagrodę w konkursie plastycznym oraz Liwii Tobolewskiej, której praca zdobyła wyróżnienie.

Za udział w konkurencjach dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Na  zakończenie Dyrektor Przedszkola nr 66 wręczyła poszczególnym przedszkolom pamiątkowe puchary.