,,W zdrowym ciele - zdrowy duch"

W dniu 25.04.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. ,,W zdrowym ciele - zdrowy duch". Konkurs został ogłoszony w marcu. Wpłynęło do nas ponad 61 prac z 14 przedszkoli. Po burzliwych obradach jurry wyłoniło laureatów. Przyznane zostały pierwsze trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: 3-, 4- latków i 5-, 6- latków oraz 5 wyróżnień. Ponadto pani Dyrektor przyznała osobiście Nagrodę Specjalną Dyrektora Przedszkola nr 2 oraz Wyróżnienie Specjalne dla dwóch prac zbiorowych z naszej placówki (dla grupy IV i III). Z tej okazji grupa VII przygotowała specjalną inscenizację o zdrowiu, w której to wesołe postacie przybliżały dzieciom zasady zdrowego trybu życia. Podczas występu wspólnie z gośćmi gimnastykowaliśmy i odgadywaliśmy zagadki dotyczące zdrowego żywienia. Te pouczające treści sprawiły wszystkim wiele frajdy. Po zakończeniu inscenizacji nastał czas na rozdanie nagród
i poczęstunek, którym były... zdrowe jabłuszka.