Grupa II » Zdrowe przedszkolaki - gr.II, 17 04.2020 r.

I „Zdrowe przedszkolaki” - zajęcia z profilaktyki logopedycznej Patrycji Siewiera-Kozłowskiej.

Zdrowe przedszkolaki

Skaczą i brykają,                                       Dzieci kląskają językiem.

Na świeżym powietrzu                               Biorą głęboki wdech nosem i robią wydech ustami –

powtarzanie ćwiczenia 3 razy.

Moc radości mają:

Gra w piłkę,                                               Wypychają językiem policzki.

Podskoki                                                    Kląskają językiem.

Harce na huśtawce.                                    Ruszają językiem góra – dół z szeroko otwartymi ustami.

A wiecie, skąd siłę na to wszystko mają?

Po prostu obiadek calutki zjadają:

Ziemniaczek,                                              Wypychają językiem policzki.

Kotlecik                                                      Dokładnie oblizują wargi czubkiem języka.

I surówka z warzyw,

A na deser – owoc,                                     Czubkiem języka dokładnie oblizują wargi,

Jaki im się marzy.                                       A ręką głaszczą się po brzuszkach.

II.  „Gimnastyka” -  zabawa przy muzyce   (słowa i układ Iwona Biśto)

Najpierw w górę trzy podskoki               -  Stoimy w miejscu.

hop, sa, sa!                                          - Wykonujemy trzy podskoki.

Potem dwa skłony na boki,                     -  Stoimy w miejscu.

raz i dwa.                                             -Wykonujemy dwa skłony na boki

- raz w jedną, a raz w drugą stronę.

W górę ręce,prosto nogi,                         -Unosimy wysoko ręce i prostujemy nogi.

stój jak my!                                           - Stoimy wyprostowani w miejscu.

I opuszczaj do podłogi,                            - Stoimy nadal wyprostowani w miejscu.

raz, dwa, trzy.                                       - Opuszczamy ręce - „na raz” na wysokość ramion,

„na dwa” na wysokość pasa, a na „trzy” dotykamy   palców u nóg.

Teraz podskocz jak pajacyk,                    -  Stoimy wyprostowani w miejscu.

hop sa, sa!                                            -Wykonujemy dwa podskoki jak pajac.

I zrób obrót dookoła                                - Stoimy w miejscu.

tra, la, la.                                               -  Wykonujemy w czterech krokach obrót wokół własnej  osi.

A na koniec ręce wypad                            - Stoimy w miejscu.

w przód i w tył.                                        - Prostujemy ręce przed sobą i odwodzimy ręce do tyłu.

Ćwicz codziennie, abyś zdrów jak              - Dotykamy dłonmi barków, prostuje w górę ręce,

ryba był!                                                 - Dotykamy dłońmi barków, rozkładamy wyprostowane

ręce na boki. Gesty powtarzamy.