Grupa II » Kurczaki i zajączki - gr. II, 07.04.2020 r.

Temat dnia: Kurczaki i zajączki

I „Wielkanocny zajączek” - zajęcia z profilaktyki logopedycznej Patrycji Siewiera-Kozłowskiej.

Wielkanocny zając                          Dzieci wysuwają wargi do przodu i poruszają nimi w prawą

lewą stronę

Z pyszczkiem z czekolady              Górnymi zębami lekko nagryzają dolną wargę – udają zajączki.

Spotkał się z kurczaczkiem             Pi, pi, pi – piszczą jak kurczaczki.

I barankiem z waty.                         Bee, bee, bee – naśladują beczenie baranka.

Życzenia świąteczne

Sobie przesyłali,                               Przesyłają całuski: cmokają rączki, nabierają powietrza nosem

i ustami zdmuchują całusa z ręki – powtarzają 3 razy.

Aż do kosza z pisankami

Wszyscy powpadali:

Wielkanocny zając                            Wysuwają wargi do przodu i poruszają nimi w prawą i lewą

stronę.

Z pyszczkiem z czekolady,               Górnymi zębami lekko nagryzają dolną wargę – udają zajączki

Cukrowy kurczaczek                         Pi, pi, pi – piszczą jak kurczaki.

I baranek z waty.                                Bee, bee, bee – naśladują beczenie baranka.

„Zajączki” -zabawa z elementem podskoku.

Dzieci – zajączki podskakują swobodnie raz na jednej nodze, raz na drugiej nodze.

Na sygnał zatrzymują się i nasłuchują – dłonie przy uszach skręty głowy w jedną i w drugą stronę..

II „ Wielkanocna wyliczanka” - słuchanie piosenki ( sł. Ewa Stadtmüller, muz. Jerzy Ostrowski)

Pewna kurka z podwórka

zniosła jajek siedem.

Jakie ono podobne,

będę mieć z tym biedę.

Nic się nie martw, kokoszko,

coś ci poradzimy,

innym wzorkiem jajeczko

każde ozdobimy.

Jedno będzie w paseczki,

a inne w kropeczki.

Ułożymy w koszyczku

Śliczne pisaneczki.

III „Pisanki” -  zabawa plastyczna

Zadaniem dzieci jest narysowanie na każdej stronie kartki po jednym  dużym jajku, a potem  ozdobienie jednego paseczkami, a drugiego – kropkami.