Grupa III » Zajączek wielkanocny -gr.III,08.04.2020 r.

,,Zajączek wielkanocny ‘’

Dzisiaj zachęcam do wykonania zajączka wielkanocnego ze skarpetki .

Potrzebne bedą:

- skarpetka dziecięca,

- ryż, piasek lub kasza (to co posiadamy w domu),

- sznurek, wstążeczka (możemy wykorzystać sznurówkę),

- nożyczki,

- łyżka lub łopatka (do nakładania materiału sypkiego),

- pomocy rodzica lub starszego rodzeństwa .

Do skarpetki wsypujemy mniej więcej do połowy (np. do zaznaczonej na skarpetce pięty) ryż, kaszę lub piasek.

Następnie formujemy zajączka – ściskamy ręką skarpetkę mniej więcej w połowie tak, aby wypełnienie skarpetki przesunęło się do zaznaczonej na niej pięty (to będzie głowa) i związujemy sznurkiem w dwóch miejscach - nad głową i w miejscu, gdzie ściskamy.

Górę skarpetki przecinamy nożyczkami na środku - tak powstają uszy (można im również nadać inny kształt przy pomocy nożyczek).

Wokół szyi zawiązujemy kolorową wstążeczkę (dajmy dzieciom szansę, aby samodzielnie zawiązały supełek) i malujemy flamastrami oczy, pyszczek i wąsiki (możemy wykorzystać kosmetyki mamy – oczywiście jeśli wyrazi zgodę).

Na koniec nadajemy naszemu zajączkowi imię .

Zachęcam do uwiecznienia zajączka na zdjęciu, po powrocie do przedszkola chętnie poznam wszystkie zajączki.

Dla chętnych:

Można też zawiązać sznurek w dolnej części skarpetki z obu stron – zrobić w ten sposób łapki i z tyłu skarpetki – zrobić ogonek.

Tutaj przykładowy filmik: