Grupa VII » Aerobik z mamą i tatą w grupie VII

W dniu 28.02.2014r. odbyły się w grupie VII zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas spotkania przeprowadzone zostały zabawy integracyjne i ćwiczenia przy muzyce. Przy ćwiczeniach z aerobiku dobrze bawiły się dzieci, mamy a także przybyli tatusiowie i babcie!

Scenariusz zajęć z rodzicami

Przedszkole nr 2 Lublin

Grupa: 6-latki

Czas trwania: 30 min.

Data: 28.02.2014

Prowadząca: Agata Wrońska

Temat: "Aerobik z mamą i tatą" – zabawy ruchowe przy muzyce

Cele:
  • Propagowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i ich rodziców – zachęcanie do wspólnych zabaw i ćwiczeń ruchowych.
  • Rozwijanie zdolności motorycznych (wytrzymałości, koordynacji ruchowej).
  • Ćwiczenie dużych partii mięśniowych.
  • Integracja społeczności przedszkolnej.

Metody: mini aerobik – metoda ścisła, zabawowa

Pomoce: płyta z muzyką (tańce i pląsy, radosna kinezjologia, zbiór własny do aerobiku), koło hula-hop

Przebieg zajęć:
  1. "Podaj rękę partnerowi" – zabawa integracyjna ze śpiewem.
    Uczestnicy dobierają się w pary i ustawiają naprzeciwko siebie. Wykonują czynności opisane w piosence. Po każdej zwrotce należy dobrać sobie innego partnera do pary tak, aby mieć możliwość tańca z jak największą liczbą osób z grupy.
    "Podaj rękę partnerowi, potem podaj drugą,
    zrób obrocik dookoła, gdy muzyka gra.
    Stań na baczność, tupnij nogą, wkoło pokręć głową,
    Podskocz w górę kilka razy, niech zabawa trwa! Papa..." - zmiana partnera i powtórka

2. "Klaski i głaski" – zabawa ruchowa integracyjna
    Zadaniem wszystkich uczestników zabawy jest przywitać się z jak największą liczbą osób, podczas gdy gra muzyka (kinezjologia edukacyjna). Gdy muzyka umilknie wszyscy się zatrzymują. Sposoby na powitania zmieniają się za każdym razem:
    - witamy się poprzez uścisk dłoni,
    - witamy się przybijając sobie "piątkę",
    - witamy się głaskając się trzykrotnie po plecach.

3. "Aerobik z mamą i tatą" – ćwiczenia przy muzyce
    Ustawienie: szachownica. Prowadząca wykonuje ćwiczenia kształtujące i proste ćwiczenia aerobiku przy muzyce – uczestnicy wykonują to samo.

4. "Wyciszenie" – ćwiczenia oddechowe przy muzyce
    Przy dżwiękach spokojnej muzyki wszyscy wykonują serie głębokich wdechów i długich wydechów (ze wznosem ramion, wspięciem na palce, skłonem w przód, skłonem w bok).

5. "Koło w kole" – zabawa wyciszająca
    Na zakończenie, wszyscy stają w kole i trzymają się za ręce. Zadanie polega na tym, że koło hula-hop przekładać tak, żeby nie rozerwać koła.

6. "Brawa" – podziękowanie uczestnikom za wspólną zabawę.

Opracowała: Agata Wrońska